MASAŻ AJURWEDYJSKI

Ajurweda jest wiedzą o życiu. To starohinduski system leczenia, ale przede wszystkim zachowania zdrowia. Zdrowie zawieraja wszystkie jego płaszczyzny: fizyczną, duchową i psychiczną. Poprzez masaż energia życiowa w ciele znów zaczyna płynąć, a ciało regeneruje się i zdrowieje.

Masaże ajurwedyjskie wykonuję z użyciem ciepłych olejów /sezamowy, musztardowy, kokosowy, migdałowy/, które wnikając w ciało odżywiają je.
W zależności od masowanej części ciała uzyskuję odpowiednie rezultaty.

Masaż jest niezbędny każdej żywej istocie aby zachować zdrowie, świadomość i długowieczność. Jest unikalną cechą natury. Pomaga wyleczyć się z różnych chorób. Podobnie jak ćwiczenia i sport jest bardzo ważny jeśli chcemy zachować młodość i opóźnić procesy starzenia się. Wzmacnia organy wewnętrzne, poprawia, leczy, ułatwia, reguluje wiele procesów zachodzących w ciele.


Masaż ABHAYANGA poprzez poprawę przepływu limfy i lepsze ukrwienie ciała jest doskonały na bóle pleców, głowy, na zwiększenie elastyczności mięśni i stawów jednocześnie wycisza i odpręża cały organizm. Poprawia stan skóry, wzmacnia i podnosi odporność organizmu oraz systemu nerwowego i pokarmowego. Wpływa również na lepszą przemianę materii, i zmniejsza opuchlizny.
Masaż POTTALI, to masaż całego ciała lub poszczególnych jego części. Bardzo skutecznie wzmacnia siłę mięśni, łagodzi bóle oraz pomaga w leczeniu takich chorób jak artretyzm i paraliż.Zalecany jest również przy bólach pleców, rwie kulszowej i bólach kręgosłupa. Masaż wykonywany jest z użyciem ziołowych stempli nasączonych ciepłym olejem, zwykle w serii zabiegów.