ŚWIECOWANIE USZU I CIAŁA

http://www.mana-pono.szczecin.pl/wp-content/uploads/2016/07/images3-2.jpg
Rytuał świecowania uszu sięga korzeniami do starożytnego Egiptu i Atlantydy a jego pierwotne formy ( konchowanie) stosowanie były również u Azteków i Majów. .Zabiegi świecowania uszu w obecnych czasach cieszą się coraz większą popularnością. Metoda ta dotarła do  Polski przez Indian Hopi aby skutecznie zwalczać problemy z uszami, bólami głowy i zatokami.
Kuracja ta polega na spalaniu włożonej do ucha świecy ( wykonanej z naturalnego wosku- według starożytnych receptur) wzbogaconej olejkami i ekstraktami ziołowymi sprzyjającymi regeneracji stref ze stanem zapalnym. Podczas spalania świecy wytwarza się podciśnienie w kanale słuchowym ( efekt komina) w części ucha środkowego i zatokach po którym następuje wyrównanie ciśnień w układzie. Ponadto wytworzone podciśnienie powoduje wyciągnięcie woskowiny i innych zanieczyszczeń.
Wykorzystuje się je przy
– infekcjach górnych dróg oddechowych,
– chronicznym zapaleniu zatok, krtani,
-nieżycie nosa, katarze siennym,
-astmie oskrzelowej.
Przynosi ulgę przy uporczywych migrenach i uderzeniach gorąca towarzyszącego menopauzie.
Świecowaniu mogą poddać się osoby cierpiące na niedosłuch, stany zapalne ucha, szum oraz niedrożność zatok. Zabieg jest skuteczny przy bólach głowy związanych z nadciśnieniem. Ponieważ działa odprężająco, bioterapeuci polecają je osobom zestresowanym i cierpiącym na bezsenność.

ŚWIECOWANIE CIAŁA – TERAPEUTYCZNY MASAŻ BRZUCHA I KRĘGOSŁUPA
Wykonuję również świecowanie ciała, które odbywa się poprzez umieszczenie zapalonej świecy w pępku.
Zabieg na pępku pobudza funkcjonowanie jajników u kobiet, wpływa na pobudzenie hormonów i lepsze samopoczucie. Polepsza kondycję skóry, poprawia pracę jelit oraz polepsza trawienie. Działa również wyciszająco i relaksująco.
 
WSKAZANIA:
– szumy w uszach,
– bóle głowy, migreny
– problemy z błędnikiem
– podrażnienie uszu lub zatok
– zapalenie zatok
– potrzeba relaksu
-stymulacja energetyczna organizmu
 
PRZECIWWSKAZANIA:
– uczulenie na miód/ produkty pszczele
-upośledzenie koordynacji ruchowej
– owrzodzenia/ rany małżowiny usznej
EFEKTY:
– oczyszczone zatoki
– poprawa zmysłu, węchu, smaku, słuchu, wzroku
– sprawne funkcjonowanie układu nerwowego/ stabilizacja emocji
– wzmocniony układ emocjonalny, mentalny, energetyczny

ZASADY I CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGÓW:
Podstawową zasadą jest wykonanie zabiegu na obu uszach, gdyż zabieg wyrównuje ciśnienie i chociaż może być chore tylko jedno ucho, to wykonujemy zabieg na obydwu.
Optymalnie zabiegi powtarza się co 2 dni stosując zasadę trzech zabiegów w tygodniu: zabieg, dwa dni przerwy, zabieg, znowu dwa dni przerwy i trzeci zabieg.
Robi się tak dlatego że zabieg uzdrawiania za pomocą świec Indian Hopi jest zabiegiem delikatnym, ale o wydłużonym działaniu nie ma więc potrzeby wykonywać go codziennie (chyba że w ostrych przypadkach). Dajemy czas aby pozostałe w uchu substancje wykonały swoją pracę. Czas ich działania jest co najmniej dwudniowy i dopiero po tym czasie wskazane jest wykonywanie kolejnego zabiegu.
Dlaczego minimalna seria zabiegów wynosi trzy? Otóż zdarza się, że już po pierwszym, widać wyraźne wyniki świecowania, ale zdarza się, że dopiero po drugim lub trzecim następuje wyraźna poprawa. Nawet gdy dolegliwość ustąpi już po pierwszym świecowaniu, to należy utrwalić to działanie.
Musimy sobie zdać sprawę, że ilość kolejnych zabiegów zależy od stopnia poprawy, a więc musi to być uzgodnione z osobą poddaną świecowaniu.
Tak też schorzenia takie jak katar czy inne drobne sprawy usuniemy pierwszą serią zabiegów, przewlekle sprawy wymagają 7 i więcej zabiegów.

Cena świecowania:
– świecowanie uszu: 3 zabiegi – 190 pln
– świecowanie ciała: 3 zabiegi – 140 pln
– więcej sesji przy przewlekłych dolegliwościach, cena do uzgodnienia